Gloria Aeterna

30. července 2009 v 18:40 |  Reklamní materiál

Gloria Aeterna

Žijeme v samostatném, plně demokratickém systému. Ne vždy tomu však bylo. V dnešní době lidé bohužel zapomínají...Zapomínají na národní hodnoty i na konkrétní osoby, které se zasloužily ať už o samostatnost, nebo o demokratickou funkčnost naší republiky. Na osoby, které psali novodobé dějiny našeho státu.
Proto přišel nápad, vytvořit omezenou sérii etiket Gloria Aeterna (lat. věčná sláva). Tyto etikety, mají alespoň malým dílem připomenout 3 významné osobnosti novodobé české historie.
První osobností zobrazenou na etiketě je Tomáš Garrigue Masaryk. Netřeba představovat prvního československého prezidenta. Jeho politické exilové aktivity iniciovali vznik samostatného československého státu a lze ho považovat za světově uznávaného politického velikána. Zobrazení TGM připomíná vzájemnou úctu a honostnost první republiky.
Druhou osobností je Milada Horáková, oběť justiční vraždy během komunistických politických procesů v 50. letech minulého století za vykonstruované spiknutí a velezradu. Zobrazení Milady Horákové má za úkol připomenout krutý totalitní režim během vlády komunistické strany
Třetí a poslední osobností je Václav Havel, spisovatel a dramatik, jeden z prvních mluvčích Charty 77, vůdčí osobnost politických změn v listopadu 1989, poslední prezident Československa a první prezident České republiky. Zobrazení paná Václava Havla připomíná neohroženost a pevnou vůli v boji za svobodu a demokracii.


*Doufám že netřeba připomínat, že etikety, tak jako veškérá produkce domácího pivovaru neslouží k jakémukoliv komerčnímu využití. S použitím podobizny na etiketách byl vysloven souhlas pana Václava Havla. Etikety jsou výhradně tištěny na hladký papír pro tisk s vysokým rozlišením a z druhé strany je razítko Domácího pivovaru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jaro stofko jaro stofko | E-mail | 27. července 2010 v 14:34 | Reagovat

Ahoj Jakube,
ako sa máš ja v pohode mám na Teba prosbu mohol by si mi poslat tvoje tri etikkety s podobiznami Havla , Masaryka a Horákovej samozrejme mne do zbierky a ak ešte máš tú etiketu s krávou
     s pozdravom Jaro

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama